abc Adaptacji

Zajęcia adaptacyjne to wyjątkowy czas dla dziecka. Mają one przede wszystkim na celu ułatwienie dziecku docelowej adaptacji w przedszkolu. Dzięki nim dziecko będzie miało okazję do zintegrowania się z przyszłą grupą i poznania przedszkola w bezpiecznej atmosferze, bo w towarzystwie bliskiej mu osoby.

CAŁOROCZNE  ZAJĘCIA ADAPTACYJNE - w naszym przedszkolu odbywają się regularne  zajęcia adaptacyjne „Brykamy sami”, na które serdecznie zapraszamy dzieci (od 1 do 4 lat) wraz z opiekunami w każdy poniedziałek od godzinie 10.00 do 10.45. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci zdobywają pierwsze doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i biorą udział we wspólnych zabawach z innym dziećmi.

WAKACYJNA INTEGRACJA I ADAPTACJA DZIECI – spotykamy się w ostatnim tygodniu sierpnia w godzinach 10.00-12.00. Zajęcia prowadzą przyszli wychowawcy grup wraz z nauczycielami wspierającymi.

Pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu na adaptację w nowym miejscu. Przebiega ona łagodniej, gdy w otoczeniu dziecka przebywa bliska mu osoba i wspólnie uczestnicząc z dzieckiem w zajęciach pokazuje mu swoją postawą, że jest to miejsce przyjazne, w którym w ciekawy sposób można spędzić czas.

Dzieci i ich rodzice uczestniczą w tych zajęciach bezpłatnie.