Nadchodzące Wydarzenia

Grudzień 10
Szlachetna Paczka

Akcja Szlachetna Paczka zakończona Dziękujemy !

Godziny otwarcia

Pracujemy w godzinach 7.00 - 18.00 przez cały rok z wyłączeniem dni świątecznych i dni ustawowo wolnych a także dwutygodniowej przerwy technicznej, która zwyczajowo przypada w drugiej połowie lipca. Wówczas przeprowadzamy w przedszkolu potrzebne prace remontowe.

W sylwestra przedszkole czynne jest w godzinach 7:00 - 16:00.

W sytuacjach szczególnych zapewniamy dziecku opiekę po godzinie 18:00 po wcześniejszym poinformowaniu wychowawcy lub dyrektora przy czym opłata z tego tytułu wynosi 20zł za każde rozpoczęte pół godziny.

Małe grupy

Prowadzimy grupy wiekowe od dzieci 2letnich po 6latki. Mała 16-stoosobowa grupa zapewnia dzieciom możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka, odpowiednie przygotowanie do szkoły oraz właściwy rozwój społeczny.

Kadra pedagogiczna

Grupą 16-orga dzieci zajmuje się dwóch nauczycieli wychowawców.  Wszystkie nasze nauczycielki posiadają pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu wymagane przez MEN. Uczestniczą w dodatkowych formach doskonalenia, kursach, warsztatach, podejmują studia podyplomowe i systematycznie osiągają kolejne stopnie awansu zawodowego. Nasi nauczyciele posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby.

Poobiedni wypoczynek

W trosce o harmonijny rozwój emocjonalny i intelektualny pragniemy zapewnić dzieciom czas na relaks, wyciszenie lub sen. Zachęcamy przedszkolaków do odpoczynku, który jest potrzebny po aktywnym przedpołudniu i przed atrakcjami popołudnia. Dlatego stwarzamy dzieciom warunki do snu lub relaksu dostosowywane do ich potrzeb. I tak może to być leżakowanie pod kocem przy muzyce, słuchanie czytanych bajek lub zajęcia wyciszające organizowane przez nauczycielki.

Wyżywienie

Zapewniamy naszym przedszkolakom cztery smaczne posiłki, przygotowane zgodnie z zaleceniami dietetyka. Napoje są dostępne dla dzieci przez cały dzień. Godziny posiłków:

• śniadanie  9:00
  • drugie śniadanie 10:30
  • obiad 12:00
  • podwieczorek 15:00

W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.