Helen Doron

Jesteśmy jedną z 13 placówek Helen Doron w Warszawie.

W Wesołej uczymy od 2003.

Od początku  działalności naszym priorytetem jest wysoka jakość nauczania dzieci języka angielskiego. Nasi nauczyciele na zajęciach komunikują się z dziećmi tylko w języku angielskim. Sprawiają, że nauka staje się przyjemnością a mówienie po angielsku staje się dla dzieci oczywiste.

Helen Doron Early English to prosta, przyjazna i naturalna metoda nauki języka angielskiego dla najmłodszych, oparta na przyswajaniu słów i zwrotów w sposób naturalny i poprzez zabawę. Dwa razy w tygodniu dzieci uczestniczą w zajęciach grupowych, natomiast codziennie słuchają w domu płyt z anglojęzycznymi piosenkami i wierszykami.

Badania wykazały, że im wcześniej maluch zacznie osłuchiwać się z językiem obcym, tym lepszą będzie miał wymowę i tym lepiej będzie znał gramatykę gdy dorośnie. I chociaż najmłodsi uczniowie nie potrafią wykonywać pisemnych ćwiczeń, to jednak od samego początku zaszczepiane są im struktury gramatyczne języka, co sprzyja ich trwałemu zapamiętaniu. Najmłodsi mają też wyraźnie lepszą wymowę (akcent). Im młodsze dziecko, tym łatwiej może przyswoić sobie dowolną liczbę języków, pod warunkiem, że ma z nimi regularny kontakt. Szczególnie ważne jest systematyczne porozumiewanie się w danym języku co dzieci mają zapewnione w naszym przedszkolu.