Dwujęzyczne Przedszkole ABC - Warszawa Wesoła

 

Facebook

Wycieczka na Farmę Dyń

24 października 2014, Autor: Administrator

i zwierząt

Rano przywitał nas szczypiący w policzki mróz, ale to nie przeszkodziło naszym dzielnym przedszkolakom w wyprawie na Farmę Dyń. Najpierw podróż autokarem, podziwianie słonecznej Warszawy przez autokarową szybę i wspólne śpiewanie piosenek.  Kiedy dojechaliśmy na miejsce powitały nas stosy mieniących się w słońcu dyń różnego rozmiaru, koloru i kształtu.

                  

Na początek dzieci miały okazje poszaleć w labiryncie ze słomy,

następnie zostaliśmy oprowadzeni po mini zoo. Dzieci mogły pogłaskać króliczki, pisklaczki oraz dziwne zwierzę: alpakę (która nazywała się Czekoladka). Alpakę dzieci karmiły siankiem.

CIMG3358
CIMG3362
CIMG3370
CIMG3372
CIMG3380
CIMG3387

Po zabawach ze zwierzątkami przyszedł czas na prezentację i rozmowę na temat dyni  i jej rozwoju. Dowiedzieliśmy się, że dynia rośnie ok. 3 miesięcy, wyrasta z małej pestki (które swoją drogą jest bardzo smaczna). Zaprezentowany został też szybki sposób na udekorowanie dyni. Po zakończeniu części pokazowej nadszedł moment kiedy dzieci ruszyły w pole na poszukiwanie swojej jedynej niepowtarzalnej dyni. Mimo chłodu bawiliśmy się doskonale, każde dziecko wróciło z „upolowaną” własnoręcznie dynią. Do zobaczenia za rok!

CIMG3354
CIMG3355
CIMG3388
CIMG3390
CIMG3395

Aktualizacja: 3 listopada 2018