Dwujęzyczne Przedszkole ABC - Warszawa Wesoła

 

Facebook

Warsztaty: Razem dla bezpieczeństwa

12 czerwca 2013, Autor: Administrator

12.06.2013 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Razem dla bezpieczeństwa”, które poprowadził nauczyciel DSP nr 1 i Koordynator UKS Sportteam p.Tomasz Urbanek.

Każda z grup miała możliwość poznać sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu w czasie wakacji oraz związane z nimi odpowiedzialne zachowania. Przedszkolaki zostały zapoznane z technikami udzielania pierwszej pomocy, które można było przećwiczyć na fantomach.

Dowiedziały się jak sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy i kiedy ją wezwać. Zachęcano dzieci do stosowania kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych w turystyce wodnej. Każdy mógł na sobie przećwiczyć prawidłowe zakładanie i zapinanie kamizelki. Warsztaty były wzbogacone pokazem slajdów, dzięki któremu przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak nie należy skakać do wody. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne kolorowanki i zostały zachęcone do zastosowania nowo zdobytej wiedzy w praktyce.

Aktualizacja: 15 maja 2018