Dwujęzyczne Przedszkole ABC - Warszawa Wesoła

 

Facebook

Szlachetna Paczka

5 grudnia 2013, Autor: Administrator

koniec akcji 05.12.2013

 

Szanowni Rodzice,

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia - dla wielu z nas to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, okres radości, szczęścia i miłości. W tym czasie zgodnie z tradycją obdarowujemy się prezentami i jesteśmy obdarowywani. A wiadomo nic tak nie cieszy jak radość, a zwłaszcza radość dziecka z otrzymanego prezentu.
Dlatego też nasze Dwujęzyczne Przedszkole abc w tym czasie tak jak również miało to miejsce w poprzednich latach bierze udział w akcji ,, Szlachetna Paczka "
Jest to akcja mająca na celu obdarowanie ludzi, rodziny, które z różnych przyczyn są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują naszej pomocy.

Więcej informacji na stronie; www.szlachetnapaczka.pl

 
Opis rodziny dla, której będziemy organizować tegoroczną ,,Szlachetną Paczkę"
Pan Dariusz (45 l) i Pani Barbara (42 l) wychowują ośmioro dzieci: Michał (13), Kuba (12), Agnieszka (9), Janek (8), Basia (6), Krzyś (5), Wojtek (2), Hania (2 miesiące). Mieszkają we własnym 5 pokojowym domu. Dzieci są otoczone miłością i troską rodziców. Największym problemem są spore wydatki na utrzymanie i żywność dla rodziny oraz wyprawki dla dzieci do szkoły. Przychody na jednego członka rodziny po odjęciu kosztów mieszkaniowych w zależności od miesiąca są średnio na poziomie 460,00 zł (niższe w okresie zimowym gdy do opłacenia są rachunki za ogrzewanie). Rodzina najbardziej potrzebuje środków czystości i artykułów szkolnych. Są bardzo skromni i trudno im było prosić o cokolwiek więcej, choć na pewno nieoczekiwane świąteczne drobne prezenty byłyby sporą radością dla dzieci i ulgą dla rodziców.
 
Uwaga: Dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione.
 
Potrzeby rodziny: 
Przybory i materiały szkolne dla dzieci
Środki czystości
Drobne upominki dla dzieci
 
Żywność trwała: herbata, makaron, cukier, mąka, ryż...
Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, mydło/żel myjący....
Pomoce szkolne: kredki, flamastry, piórnik, zeszyty, książki....
Mile widziane używane ale w dobrym stanie ubrania i niezniszczone zabawki.
 
Bardzo Państwa prosimy o pomoc w zorganizowaniu ,, Szlachetnej Paczki" dla wyżej opisanej rodziny. Licząc na Państwa zaangażowanie i wsparcie z góry serdecznie dziękujemy.
 
 
 
  
 
Pozdrawiamy,
Zespół Dwujęzycznego Przedszkola abc

Aktualizacja: 11 grudnia 2018